Druga polska edycja festiwalu Red Bull Music Academy Weekender poszerza się o kolejnych artystów. Do grona muzyków, którzy 17 i 18 kwietnia wystąpią na Placu Defilad w Warszawie dołączają Brandt Brauer Frick, HV/NOON, Nosowska wraz z Andrzejem Smolikiem i SJG. Kilka dni wcześniej zapowiedziano też wyjątkowy rodzimy projekt Albo Inaczej.

Kasi Nosowskiej nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać – od lat aktywna na polskiej scenie alternatywnej artystka, która nie ma sobie równych. W Warszawie wystąpi ze specjalną, elektroniczną odsłoną swojego repertuaru, z gościnnym udziałem Smolika. Na festiwalowej scenie będziemy mogli usłyszeć wczesne utwory z działalności solowej i najnowsze piosenki w nowych aranżacjach z elektronicznym zacięciem.

Duet HV/NOON to połączenie dwóch genialnych polskich producentów: Piotra Kalińskiego, ukrywającego się pod pseudonimem Hatti Vatti oraz Mikołaja Bugajaka – znanego bardziej jako NOON. Panowie na swoim zeszłorocznym albumie niesamowity zestaw gości, którzy w połączeniu ze smolistymi podkładami przyczynili się do powstania niezwykle elektryzującej całości. Red Bull Music Academy Weekender będzie miejscem debiutu scenicznego projektu, a co więcej do duetu dołączy większość gości z płyty – Eldo, Hades, Jotuze, Misia Furtak, Małpa i DJ Twister.

Brandt Brauer Frick to niemieckie trio, które wytworzyła sobie charakterystyczne, wręcz unikatowe brzmienie, będące połączeniem elektroniki i muzyki symfonicznej: mamy więc do czynienia zarówno z klasycznym instrumentarium oraz zaskakującymi aranżacjami, czerpiącymi z korzeni muzyki tanecznej.

SLG (tak naprawdę Łukasz Seliga) jest jednym z naszych rodzimych bardzo obiecujących DJ-ów. Jego styl i umiejętności zostały docenione między innymi przez przez szwedzką wytwórnię Studio Barnhus oraz należącą do Catz ‘N Dogz wytwórnię STEP, gdzie wydał ostatnią EP-kę „Varsovia Marimba”.

Albo Inaczej to najnowszy projekt Alkopoligamii, który paruje klasycznych artystów z hip-hopowymi tekstami. W zeszłym roku Andrzej Dąbrowski w bardzo udany sposób zinterpretował „Re-Fleksje” Pezeta, w tym poznamy całość materiału z „Oszustami” grupy Flexxip w elektryzującym wykonaniu Krystyny Prońko.

Na zaplanowanych 5 scenach w Warszawie zaprezentuje się ponad 30 artystów. Do tej pory do składu festiwalu dołączyli: Buraka Som Sistema, Catz’N Dogz, Daniel Drumz & Mr Krime, Dorian Concept, Evian Christ, Kuba Sojka, Mic Ostap, Mumdance + Novelist, Stalley, Steve Nash & Turntable Orchestra, We Draw A, W.E.N.A. & EABS oraz Electric Wire Hustle, Kindness oraz Ptaki.

Bilety na RBMAW można nabyć na stronie Red Bulla:

Karnet trzydniowy: 139 zł (od 1 marca) / 159 zł (od 16 kwietnia)
Karnet dwudniowy: 99 zł (od 1 marca) / 119 zł (od 16 kwietnia)
Bilet jednodniowy: 59 zł (od 29 stycznia) / 69 zł (od 16 kwietnia)

.

Nie ma więcej wpisów