Były dwie świetne EP-ki, bardzo dobra płyta „Dead”, a potem Mercury Prize. Jeszcze niedawno edynburdzkie trio grało w Kulturalnej, a teraz przedstawiani są już jako gwiazda OFF Festivalu. Sami Young Fathers zdają się nie marnować swojej artystycznej weny i płyną na fali rosnącej popularności.

Grupa rzuciła sobie ostatnio całkiem duże wyzwanie, postanowiła iść za ciosem. Na początku lutego ogłosili, że w tym półroczu wydadzą kolejny album. Taki pośpiech czasami okazuje się nie wskazany, jednak świeżo wypuszczony kawałek wbrew swojej nazwie nie przyniesie wstydu, a co więcej zdaje się przeczyć postawionej hipotezie. „Shame” to energiczny utwór z ujmująco emocjonalnymi wokalami, chwytliwym rytmem, który narzuca świetnie brzmiąca perkusja.

Od czasu ostatniego krążka to nie jedyny ich utwór, który ujrzał światło dzienne. W listopadzie mogliśmy posłuchać „Soon Come Soon”. Drugim utworem było „Rain Or Shine”, które podobnie jak „Shame” wejdzie w skład albumu „White Men Are Black Men Too”, którego premiera zbliża się wielkimi krokami i nastąpi już 7 kwietnia.

Nie ma więcej wpisów