Do 14. edycji festiwalu Hip Hop Kemp dołączyli: amerykański raper Hopsin oraz holenderski skład Dope D.O.D. Dotychczas ogłoszonymi artystami tegorocznej edycji czeskiego festiwalu są: duet Run the Jewels, Yelawolf i kolektyw PRhyme (Royce Da 5’9’’ oraz DJ Premier).

Hopsin to amerykański raper, aktywny na scenie muzycznej już od ponad dekady. Muzyk ma na koncie kilka solowych wydawnictw, a jego dyskografię zamyka krążek „Knock Madness” z 2013 roku, na którym udzielili się m.in. Jarren Benton, Dizzy Wright i Tech N9ne. Ponadto artysta współpracował m.in. z Insane Clown Posse, Travisem Barkerem czy Yelawolfem.

Grupę Dope D.O.D. współtworzy trzech raperów – Dopey Rotten, Jay Reaper i Skits Vicious. Kariera zespołu rozpoczęła się na dobre w styczniu 2011 roku, kiedy do sieci trafił klip do nagrania „What Happened”. Sukces teledysku pozwolił grupie na wydanie EP-ki zatytułowanej „The Evil”, a później albumu „Branded”. Następnie do słuchaczy trafiły wydawnictwa: „Da Roach” (2013), „Master Xploder” (2014) i „The Ugly” (2015).

Festiwal Hip Hop Kemp 2015 odbędzie się w czeskiej miejscowości Hradec Králové w dniach 20-22 sierpnia.

Nie ma więcej wpisów