Pomysłodawcami JUNGLE byli londyńczycy Tom McFarland oraz Josh Lloyd-Watson, którzy jak wiele muzyków poznało się za młodu, mieszkało po sąsiedzku oraz było oczywiście przyjaciółmi ze szkolnej ławy. Chłopcy z czasem trwania muzycznych prób (między innymi formacja Born Blonde) przyjęli pseudonimy J i T i zaczęli współpracować z artystami z kompletnie różnych dziedzin.
Styl muzyczny grupy opisywany jest jako modern soul / funk inspirowany latami 70-tymi, połączony z tropikalnymi dźwiękami perkusji, dzikimi odgłosami, psychodelicznymi falami oraz wzbogacony charakterystycznym falsetowym wokalem. W wersji koncertowej na scenie pojawia się siedmiu członków (obok Josha Lloyd-Watsona i Toma McFarlanda dodatkowo jeszcze: Fraser MacColl, George Day, Dominic Whalley, Andro Cowperthwaite i Rudi Salmon), co gwarantuje naprawdę spektakularne i energetyczne widowisko – muzycy transformują bowiem muzykę ze swoich laptopów na potrzeby występu na żywo, co nadaje jej jeszcze bardziej uczuciowy i żywy charakter.

Pierwszy singiel grupy – „The Heat” pojawił się na rynku pod koniec 2013 roku nakładem Chess Club Records, ale ich debiutancką płytą („Jungle”) z lipca 2014 roku zajęła się już prestiżowa wytwórnia XL Recordings, a materiał został nominowany do Mercury Prize. Ponadto zespół wcześniej zaliczył kilka występów na żywo w Jimmy Kimmel live, BBC Radio 1 i 2 oraz był nominowany do nagrody BBC Sound of 2014.

Publiczność w obu miastach rozgrzeje obiecujący support w postaci wrocławskiego duetu Oxford Drama, związanego z wytwórnią Brennnessel.

Kiedy: 21.03 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Basen (ul. Konopnickiej 6)
Start: 21:00
Wstęp: 79/90 zł

Kiedy: 22.03 (niedziela)
Gdzie: Kraków, klub Fabryka (ul. Zabłocie 23)
Start: 20:00
Wstęp: 79/90 zł

Nie ma więcej wpisów