Po 21 latach od śmierci Kurta Cobaina, fani Nirvany doczekają się oficjalnego, autoryzowanego dokumentu poświęconego życiu wokalisty. Będzie to pierwszy obraz zawierający fragmenty nagrań z prywatnego archiwum.

„Montage of Heck”, bo taki tytuł będzie nosił film, nawiązuje do taśmy, którą Kurt Cobain nagrał przed wydaniem albumu „Bleach”. Za produkcje obrazu odpowiada sama córka muzyka Frances Bean Cobain. Reżyserem jest Brett Morgen, który pracę nad filmem rozpoczął już w 2006 roku na prośbę Courtney Love. To ona udostępniła Morgen’owi archiwum Kurta Cobaina zawierającego nie tylko nagrania muzyczne i taśmy wideo, ale też niepublikowane do tej pory zdjęcia, wycinki z gazet, obrazy i rysunki. Wykorzystanie tego materiału ma stworzyć intymny portret artysty, a Frances Bean ma czuwać nad ostateczną formą.

Na ścieżce dźwiękowej będzie można usłyszeć fragmenty niepublikowanych dotąd szkiców muzycznych Cobaina. Dokument zostanie wyświetlony przez stację HBO 4 maja. W styczniu pokazano go już na festiwalu filmowym Sundance.

Nie ma więcej wpisów