Stołeczna wytwórnia S1 Warsaw powraca z kolejnym interesującym przedsięwzięciem związanym z kulturą klubową i winylem, jako podstawowym nośnikiem muzycznym, który kształtował rozwój muzyki tanecznej: od disco po house, techno i rave.

W myśl zasady Buy vinyl, go to heaven powstał pomysł uczczenia 10 urodzin sklepu płytowego Side One w Warszawie, z którym jest mocno związana polska scena DJ-ska i producencka.

O planowanym wydaniu płyty pod tytułem Side One Ten informowaliśmy już w lutowym felietonie House-Nation Poland z okazji promocyjnego singla SLG vs. Michal Urbaniak Group.

Właśnie rusza specjalna akcja crowdfundingowa mająca na celu zebranie środków na powstanie fizycznej – winylowej wersji albumu (3LP), na którym udzieliło się 12 najważniejszych twórców polskiej elektroniki ostatniej dekady. Na płycie znajdą się artyści reprezentujący rodzimą scenę taneczną: od Jacka Sienkiewicza, przez duet Ptaki, aż po Kixnare i Chino.

W piątek, 13 marca odbyła się impreza promująca wydawnictwo w klubie Bar Studio oraz wystartowała akcja zbiórkowa na platformie wspieramkulture.pl. Oprawą wizualną projektu zajął się autor wielu uznanych okładek i plakatów muzycznych – Bartosz Szymkiewicz (www.szymkiewi.cz)

Poprzez akcję crowdfundingową wytwórnia S1 Warsaw zbiera środki na wydanie kompilacji w ekskluzywnej formule potrójnego wydawnictwa winylowego. Na limitowane wydanie składać będą się trzy płyty w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu z introligatorską oprawą oraz okolicznościowa publikacja.

Pełna tracklista i odsłuch płyty SIDE ONE TEN – Ten Years Of Side One Record Store Warsaw 3LP:

01. Eltron John – Zadowolenie
02. Naphta – Liquid Jump
03. Matat Professionals – Juice & Boogie
04. Galus – Thehmin
05. Michał Urbaniak Group – Alu (SLG Re-Swing)
06. K Magic – Take Off (Mad Mix)
07. Ptaki – Palmy
08. Kixnare – Wind Dance
09. Jacek Sienkiewicz & Mo – Sidereal Time
10. Kuba Sojka – Disclosure
11. Chino – Teofil
12. Umba – Ramię Oriona

Zachęcamy do wsparcia akcji i promowania w ten sposób dalszego rozwoju sceny elektronicznej w Polsce.

Nie ma więcej wpisów