Po wydanej w 2012 roku EP-ce warszawski zespół Stardust Memories, który składa się z muzyków Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i WNDKR w końcu zadebiutował swoim pierwszym longplayem. W realizacji przedsięwzięcia po raz kolejny pomogli fani, którzy wspierali formację poprzez akcję crowdfundingową.

Grupa, na czele której stoi Magdalena Nowakowska i Maciej Bąk tworzy specyficzny i unikatowy na polskiej scenie gatunek. Wbrew powszechnej obecnej i odrobinę irytującej modzie na granie „trudne do zaszfludkowania”, Stardust Memories swoją muzyczną ścieżkę mają doskonale sprecyzowaną i słuchając ich debiutanckiej płyty „Tension” można śmiało powiedzieć, że droga ta jest jak najbardziej właściwa. Muzycy łączą w swojej twórczości elementy korzennego amerykańskiego bluesa, county, folku, bluegrassu, „kosmiczną psychodelię” oraz współczesną alternatywę. Połączenie to określają po prostu jako dark country i space folk.

W przeciwieństwie do wspomnianej EP-ki, na „Tension” znajdziemy wyłącznie autorskie kompozycje. Większość z nich powstała w języku angielskim. Na pierwszym albumie zespół do space-folku dodał nowe instrumenty oraz bardziej zróżnicowane nastroje. Usłyszymy melodie w klimacie zaczerpniętym wręcz z muzyki westernowej i cyrkowej.

Za mastering krążka odpowiada Jacek Gawłowski, laureat Grammy, współpracujący w przeszłości z takimi artystami jak Natalia Przybysz, Waglewscy, Rusowicz, Kim Nowak. Stardust Memories zagrają tej wiosny kilka koncertów, jednak duża trasa koncertowa odbędzie się jesienią tego roku.

Nie ma więcej wpisów