music is ... muzyka z najlepszej strony.

Stardust Memories debiutują albumem „Tension”

Stardust Memories / mat. prasowe

Stardust Memories / mat. prasowe

Po wydanej w 2012 roku EP-ce warszawski zespół Stardust Memories, który składa się z muzyków Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i WNDKR w końcu zadebiutował swoim pierwszym longplayem. W realizacji przedsięwzięcia po raz kolejny pomogli fani, którzy wspierali formację poprzez akcję crowdfundingową.

Grupa, na czele której stoi Magdalena Nowakowska i Maciej Bąk tworzy specyficzny i unikatowy na polskiej scenie gatunek. Wbrew powszechnej obecnej i odrobinę irytującej modzie na granie „trudne do zaszfludkowania”, Stardust Memories swoją muzyczną ścieżkę mają doskonale sprecyzowaną i słuchając ich debiutanckiej płyty „Tension” można śmiało powiedzieć, że droga ta jest jak najbardziej właściwa. Muzycy łączą w swojej twórczości elementy korzennego amerykańskiego bluesa, county, folku, bluegrassu, „kosmiczną psychodelię” oraz współczesną alternatywę. Połączenie to określają po prostu jako dark country i space folk.

W przeciwieństwie do wspomnianej EP-ki, na „Tension” znajdziemy wyłącznie autorskie kompozycje. Większość z nich powstała w języku angielskim. Na pierwszym albumie zespół do space-folku dodał nowe instrumenty oraz bardziej zróżnicowane nastroje. Usłyszymy melodie w klimacie zaczerpniętym wręcz z muzyki westernowej i cyrkowej.

Za mastering krążka odpowiada Jacek Gawłowski, laureat Grammy, współpracujący w przeszłości z takimi artystami jak Natalia Przybysz, Waglewscy, Rusowicz, Kim Nowak. Stardust Memories zagrają tej wiosny kilka koncertów, jednak duża trasa koncertowa odbędzie się jesienią tego roku.

zobacz także

dodaj komentarz

Ładowanie ...