Minęło już 10 lat, odkąd na rynku pojawił się debiutancki album Brytyjczyków z Bloc Party. „Silent Alarm” i jego następcy dostarczyli ogromny ładunek pozytywnego, tanczenego gitarowego grania. Dawno nie mieliśmy żadnych wieści z obozu zespołu. Panowie po wydaniu „Four” w 2012 roku zrobili sobie przerwę, Kele Okereke wydał kolejny solowy, mocno elektroniczny album. Kiedy Bloc Party zaczęli odsuwać się w cień zapomnienia, wokalista na antenie australijskiego radia Triple J zdradził plany zespołu.

Plany będące chyba w dość poważnym stopniu zaawansowania. Panowie postanowili uświetnić dziesięciolecie swojego debiutu wydając kolejny, piąty w karierze album. W tym celu trwa właśnie proces pisania i komponowania, którego efektem jest już 18 gotowych koncepcji. Studyjne sesje związane z następcą „Four” powinny rozpocząć się w ciagu najbliższych kilku miesięcy.

Kele niewiele zdradził na temat brzmienia nowego krążka, mówiąc jedynie, że brzmi zupełnie inaczej niż to, co zrobili do tej pory. Jak sam jednak zauważył, jest to coś, co mówią wszyscy na temat swoich kolejnych wydawnictw. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać na pierwsze próbki.

Nie ma więcej wpisów