Kiedy wydawało się, że w tym tygodniu nie otrzymamy żadnych informacji z obozu Orange Warsaw Festival, organizatorzy znów postanowili nas zaskoczyć. Punktualnie w południe zaprezentowali kolejnych czterech artystów, którzy pojawią się w czerwcu w Warszawie.

Drugiego dnia zaprezentuje się wschodząca gwiazda amerykańskiego hip-hopu, Big Sean, który niedawno wydał świetnie przyjęty, trzeci w swojej karierze album. Tego samego dnia w Warszawie zagra rodzimy przedstawiciel tego gatunku, który poszczycić się może pokaźną historią, czyli Molesta Ewenement. Dzień później swoje tajemnicze show zaprezentuje zespół Bokka. W niedzielę wystapi również pierwsza dama polskiej alternatywy, czyli Maria Peszek.

Chociaż do zamknięcia programu pozostaje jeszcze 15 kolejnych nazw i nazwisk, możemy już zauważyć pewien zmienny trend w sposobie jako układania. W zeszłym roku organizatorzy Orange Warsaw Festival postawili na ogromną gwiazdorskosć festiwalu ogłaszając po dwóch, a nawet trzech headlinerów każdego dnia. Zmarginalizowana została natomiast zupełnie obecnosć Polaków, do trzech slotów na mniejszej scene (czterech, w wyniku zastąpienia w ostatniej chwili Rity Ory przez Sorry Boys) oraz trzech koncertów w malutkim namiocie Rochstar Crew.

W tym roku na Orange Warsaw prym wiedzie druga linia skłądająca się z tak świetnych wykonawców jak Noel Gallagher’s High Flying Birds czy The Chermical Brothers. Znacznie wzrosła też obecność naszych rodzimych wykonawców, stanowią oni około połowę z dotychczas ogłoszonych 31 gwiazd. Jedynym ogłoszonym jak do tej pory headlinerem jest Muse, na dwóch kolejnych nadal niecierpliwie czekamy. Czyżby organizatorzy nieco zaspali?

Nie ma więcej wpisów