Od dziesięciu lat muzycy z System of a Down poddawani są ciągłym spekulacjom dotyczącym ich nowego albumu. Po reaktywacji zespołu w 2011 roku fani grupy liczyli na nowe wydawnictwo, jednak oprócz tras koncertowych i różnych informacji płynących od Amerykanów, kwestia nowego krążka jest wielką niewiadomą.

Nowych szczegółów dostarczył Shavo Odadjian, basista zespołu, który poinformował, że grupa nagrywa razem nowe utwory i jest to dobra szansa, żeby wejść do studia i nagrać długo wyczekiwany materiał. Artysta nie podaje jednak żadnych dat. W lutym podobnie odniósł się do sprawy Serj Tankian, który również potwierdził, że zespół nagrywa numery, które mogą stać się potencjalnym materiałem na nową płytę. Muzycy stwierdzili również, że ewentualna praca nad krążkiem może mieć miejsce po zakończeniu ich nowej trasy koncertowej, jednak na tę chwilę nie jest to nic konkretnego.

Ostatnimi wydawnictwami System of a Down były albumy „Mezmerize” i „Hypnotize” pochodzące z 2005 roku. W 2013 roku zespół zagrał swój drugi koncert w Polsce.

Nie ma więcej wpisów