William Phillips ukrywający się pod szyldem Tourist zdaje się być typem cichego bohatera. Nie pchając się na afisze pracuje nad swoim materiałem, stopniowo zdobywając zainteresowanie mediów i fanów interesującej elektroniki. Na koncie ma już trzy mini albumy, z których najważniejszym jest zeszłoroczny „Patterns”. Zagrał na wielu festiwalach, w tym na Open’erze. A…no i zdobył nagrodę Grammy dla piosenki. Tak tak, Tourist jest jednym z magików muzyki, którzy stoją za sukcesem „Stay With Me” Sama Smitha.

Phillips ma już wszelkie podwaliny do tego, żeby odnieść światowy sukces. Właśnie kończy przygotowanie tego najważniejszego elementu – debiutanckiego albumu. Ma on nosić tytuł „U” i trafić do naszych rąk latem tego roku. Dziś do sieci trafił jego przedsmak, kawałek „Holding On”. Muzyka, którą oferuje Tourist jest w pewien sposób szczególna. Łączy dwa podstawowe światy elektroniki i biorąc z nich to, co najlepsze, tworzy swoją własną niszę. Jego kawałki to nadal materiał na taneczne imprezy, jednak nie są to płaskie i jednowymiarowe bangery z dropami i mocnym bass linem. Z drugiej strony pozbywając się przesadnego mroku i patosu, potrafią przekazać emocje i opowiedzieć historię.

Podobnie jest z „Holding On”, której jest ciepłą rozmową kochanków, która nadal zachęca do tańca. Z pewnością ogromna zasługa leży tutaj po stronie zaproszonych wokalistów. Swojego talentu w piosence użyczają NIIA oraz Josef Salvat. Efekt osiągnięty z zestawienia ich głosów brzmi wręcz obłędnie. Apetyt na „U” zdecydowanie zaostrzony.

Nie ma więcej wpisów