Chociaż kojarzymy ją głównie z albumów studyjnych, w tym fantastycznej płyty „Sentiments” z ubiegłego roku, Julia Marcell za sobą ma tworzenie muzyki do spektakli „Kamienne niebo zamiast gwiazd” i „Kronos” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Kolejnym krokiem w jej działalności artystycznej było stworzenie muzyki do filmu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć”.

Film skupia się na historii bohaterek, które będąc w Berlinie gubią się trafiając na liczne dancingi, nocne kluby i dyskoteki poszukując miłości i zapomnienia. Przemysław Wojcieszek, reżyser filmu podzielił się wrażeniami na temat muzyki i samej pracy z artystką: „Muzyka Julii jest najważniejszym elementem mojego filmu. Powstawała podczas kręcenia zdjęć, w trakcie montażu, również w czasie udźwiękawiania dokonywaliśmy w niej ciągłych zmian. To była organiczna, wieloetapowa praca. Chciałem, aby muzyki Julii było jak najwięcej. Nie lubię, o ile to nie jest absolutnie konieczne, wrzucać do filmu przypadkowych utworów. Moim zdaniem pełną odpowiedzialność za stronę muzyczną powinien brać na siebie kompozytor. Tak też się stało. Uwielbiam pracę Julii. Jest genialną kompozytorką. Jej wyobraźnia muzyczna jest niesamowita. Praca z nią była dla mnie zaszczytem. Niecierpliwie czekam na kolejny wspólny projekt.”

Oficjalna premiera filmu będzie miała miejsce już jutro w warszawskiej Kinotece, którą uświetni występ Julii Marcell. Na ekranach kin w całej Polsce film będziemy mogli zobaczyć już 17 kwietnia.

Nie ma więcej wpisów