Historia powstania debiutanckiego albumu Patrick The Pan z powodzeniem wpisuje się w kanon opowieści o realizowaniu marzeń bądź tworzeniu dla tworzenia. „Something of an End” powstało w domowym zaciszu Piotra Madeja. Początkowo wydane samodzielnie zwróciło uwagę przedstawicieli wytwórni Kayax. Pod jej szyldem album doczekał się reedycji, a muzyka Patryka Patelni zaczęła docierać do coraz szerszego grona odbiorców.

Z miejsca oczarowani słuchacze zapragnęli więcej magicznych dźwięków od Piotra. Pierwsze mogliśmy usłyszeć już podczas zeszłorocznych letnich koncertów oraz występu radiowej Trójki. Nie stroniąc od bezpośredniości przyznam, że wyrywały z butów. Wielu porównywało ich brzmienie do wczesnego Radiohead. Jednym z granych wtedy kawałków był obecny singiel „Dare”. Zaostrzył ogromnie apetyt na kolejny album Patrick The Pan. Czekanie powoli dobiega końca. „…niczym jak liśćmi” premierę ma już 27 kwietnia. Dziś do naszych rąk trafiła pełna tracklista krążka.

Na albumie znajdzie się 11 kawałków, w tym wspomniany już „Dare”. Szczególną uwagę zwraca numer szósty, czyli duet z Dawidem Podsiadło. Sądząc po zaprezentowanych tytułach możemy liczyć na materiał pełen szczerego komentarza na temat otaczającego nas świata.

„…niczym jak liśćmi”
Patrick The Pan
1. „Zdejmij. Wyłącz. Zobacz”
2. „Space, 1961”
3. „#idiots”
4. „Pikselove”
5. „Dare”
6. „Niedopowieści” (feat. Dawid Podsiadło)
7. „The Ballad of a Elephant”
8. „52”
9. „Lewiwa”
10. „Lunatique”
11. „I Know How Am I Going To End”

 

Nie ma więcej wpisów