Swoje dziesiąte urodziny płocka impreza zamierza świętować w najlepszym towarzystwie. Do tej pory organizatorzy zapowiedzieli już udział wielu znakomitych artystów, jednak zaproszenie kultowej formacji Underworld zapewnia imprezie miejsce w pierwszej trójce najważniejszych festiwali tego roku.

Legenda brytyjskiej sceny działa z kilkoma mały przerwami od połowy lat 80. W tym czasie zespół stał się jednym z głównych przedstawicieli muzyki elektronicznej. Ich twórczość to symbioza techno, house’u, synth-popu i electro. W zeszłym roku świętowało 20 lecie swojej debiutanckiej płyty „Dubnobasswithmyheadman” z 1994 roku. Przełomowy w ich karierze został zremasterowany i wydany w specjalnej edycji z dodatkowym krążkiem zawierającym niepublikowane wcześniej nagrania i remiksy.

Z tej okazji zespół zagrał też specjalny koncert w londyńskiej Royal Festival Hall, a później całkowicie wyprzedaną trasę europejską. Teraz po 7 latach powraca na jedyny koncert do Polski, gdzie na Audioriver Festival zaprezentuje swój znakomity set.

Nie ma więcej wpisów