Holiday 80 jest zupełnie nowym projektem producenckim na polskiej scenie klubowej. To przedsięwzięcie z pewnością odbije się szerokim echem w świecie kultury klubowej – posłuchajcie, jeszcze zanim staną się bardzo popularni.

Duet tworzy 2 DJ-ów działających na krajowej scenie w naszym kraju od wielu lat (na razie pozostają anonimowi, ale zdradzę, że to ogniwo łączące Warszawę i Trójmiasto) – nagrali właśnie EP inspirowaną latami 80. w rodzimej muzyce rozrywkowej reinterpretując te piosenki na własny sposób. Te reedycje to 4 nagrania, które w ekspresowym tempie znalazły swego wydawcę – Hotel Victoria EP ukazała się na winylu (a także w formie cyfrowej) nakładem amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Od marca płyta jest dostępna na juno.co.uk, a od początku kwietnia w pozostałych sklepach płytowych.

Posłuchajcie koniecznie Holiday 80 , którzy przerabiają nagrania Kombi, Krystyny Prońko, Krzysztofa Krawczyka czy Ewy Bem, by brzmiały jak najlepsze neo-disco czy house z roku 2015. To już kolejny dowód (po nagraniach Warson / Tru:Funk, Ptaków, serii Very Polish Cut Outs), że polska muzyka rozrywkowa brzmi dobrze nawet kilka dekad później i ma dobry, taneczny groove.

O nowych wydawnictwach duetu Holiday 80 (prawdopodobnie już na lato) napiszę niebawem – również w ramach cyklu House-Nation Poland.

Nie ma więcej wpisów