music is ... muzyka z najlepszej strony.

Mouse on Mars i Zamilska w Basenie

Mouse on Mars / mat. prasowe

Mouse on Mars / mat. prasowe

Mouse on Mars nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać ani tym bardziej zachwalać – tworzący ten duet Andi Toma i Jan St. Werner w ciągu dwudziestu (!) lat działalności zdążyli osiągnąć zasłużoną popularność i wyrobić sobie renomę. Już w tę sobotę będziemy mieć zaszczyt powitać ich w warszawskim klubie Basen.

Zanim jednak na scenie zaczną harcować Myszy, na scenie pojawi się jedno z najbardziej gorących nazwisk polskiej sceny – Natalia Zamilska, która swoim singlem „Quarrel” zdążyła wywołać niemałe zamieszanie w świecie muzyki technicznej. Jej debiutancki album „Untune” również zdobył uznanie krytyków krajowych i zagranicznych oraz podbił serca słuchaczy, niezaprzeczalnie potwierdzając talent oraz nowatorstwo w produkcjach dziewczyny i zamykając raz na zawsze usta malkontentów. Zamilska podczas występów na żywo stawia na głośność, dynamikę i spontaniczność – jest przeszywający bas, trzaski, glitch i połamane transowe podkłady, a po samej artystce widać, że również znakomicie bawi się podczas swoich setów.

Mouse on Mars, podobnie jak Zamilska, mieli okazję gościć w Polsce w zeszłym roku na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka, ale na pewno chętnych na ich ponowne usłyszenie nie zabraknie – kto choć raz widział panów na żywo, wie, że ich występ to coś trudnego do zapomnienia. W ciągu dwóch dekad na scenie Toma i Werner zdążyli wydać aż 10 albumów w różnej tonacji: od acid house po glitch ambient, dub, rock po elementy jazzu. Jedno jest pewne – dzięki nim muzyka elektroniczna pokazuje coraz to nowe pokrętne kombinacje oraz osiąga coraz bardziej skomplikowane poziomy ewolucji. Na żywo trzeba szykować się na monstrualne drgania całego ciała wywołane ogłuszającym basem i dziki taniec bez końca – Mouse on Mars nie zawodzą nigdy!

Kiedy: 25 kwietnia (sobota)
Gdzie: Warszawa, klub Basen (ul. Konopnickiej 6)
Start: 22:00
Wstęp: 50 / 60 zł

zobacz także

dodaj komentarz

Ładowanie ...