Ulica Elektryków to teren mieszczący się pomiędzy dwiema halami Stoczni Gdańskiej. Z inicjatywy właścicieli klubu B90 i organizatorów Soundrive Fest, od maja, przestrzeń ta stanie się zagłębiem zrzeszającym amatorów muzyki i sztuki, pysznego food track’owego jedzenia oraz wszelkich inicjatyw twórczych. Przez cały sezon letni, na Ulicy Elektryków organizowane będą wernisaże, wystawy, targi, kiermasze, live-acty i występy DJ-skie.

1 maja już od południa będzie można wypoczywać przy setach Pandadread Soundsystem Showcase. Swoje występy live dają m.in. WALICKI i Kaszebe II, czyli grupa muzyków i przyjaciół, którzy odważnie bawią się formą, estetyką i energią koncertowej odsłony materiału z najnowszej płyty. PEDAL DISTORSIONADOR – grupa inspirująca się Bowiem i The Stooges. THE PAU – solowy projekt Pauliny, która w autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach, na koncertach występuje tylko z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego. Pojawi się też człowiek, który w ostatnich tygodniach zdobywa szczyty list przebojów i podbija serca fanek singlem „Zostań”, czyli KORTEZ.

Wieczorem, od godz. 19 za konsoletą stanie BORO, znany z projektu 1926, prowadzący trójmiejską wytwórnie Music is the Weapon.

2 maja to uczta dla fanów winyli i muzyki klubowej. W południe rozpocznie się RECORD STORE MEETING, czyli trójmiejski dzień sklepów muzycznych, niezależnych wytwórni płytowych i miłośników płyt winylowych. W trakcie RecordStore Meeting będzie okazję poznać ludzi, którzy stoją za sklepami, większością wytwórni niezależnych, zapoznać się z ich katalogami czy usługami, a także przy muzyce granej na żywo przez organizatorów i zaproszonych gości porozmawiać o kulcie płyty winylowej.

Wśród potwierdzonych wystawców znaleźli się: Cyman Records, Grubanuta SOPOT, Music Is The Weapon, Black GoodiesRecordStore, SkylarkRecords, Ivintage. O oprawę muzyczną tego dnia zadbają DJ: JAZXING, LIPS, CRISPY, EVIUS, KAROL NOWAK, RHYTHM BABOON, DEEKEED oraz WZ. Od 21 w przestrzeni klubu B90 impreza pod szyldem Bułka Parysska.

Kiedy: 1-2.05 (piątek/sobota)
Gdzie: B90, ul. Elektryków
Start: 12:00
Wstęp: 15 – 25 PLN

Nie ma więcej wpisów