17 lutego agencja Alter Art wypuściła krótką, animowaną informację o powrocie na festiwalową mapę swojej krakowskiej imprezy. Znana dawniej jako Coke Live Music Festival zmieniła się w Kraków Live Festival i zapowiedziana została na weekend 20-21 sierpnia 2015. Po tym na ponad dwa miesiące zapadła cisza.

W międzyczasie Krakowskie Biuro Festiwalowe wypuściło informację na temat zmian, jakie czeka fest. Chociaż utrzymana raczej w formie rozważań nad możliwościami, wzbudziła wiele komentarzy i plotek. Domysły te już dobiegają końca, gdyż dzisiaj organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy.

Potwierdzone zostało, że festiwal przenosi się na Błonia, gdzie rozstawione zostaną dwie sceny namiotowe. Tam, przez dwa dni, 20 oraz 21 sierpnia, będziemy cieszyć się muzyką. Jest to forma, która mocno przywodzi na myśl odbywający się w Krakowie do 2012 roku Selector Festival. Ostatni dzień Kraków Live będzie poświęcony enigmatycznie zapowiedzianym „wydarzeniom specjalnym”. Najważniejsza jednak jest informacja o ogłoszeniach, które będą miały miejsce już w poniedziałek, 4 maja, o 12:00. Poznamy wtedy pierwsze gwiazdy imprezy, w tym headlinerów.

Nie ma więcej wpisów