Historia tej imprezy zaczęła się w 2006 roku od jednego dnia pełnego tanecznych dźwięków Narodziła się jako Coke Live Music Festival i przez 8 kolejnych edycji ewoluowała zarówno w formie jak i prezentowanych muzycznych klimatach. Tak aż do roku 2013, kiedy to po ogłoszonej największym sukcesem edycji, CLMF udało się na zasłużóną przerwę.

Niedawno otrzymaliśmy pierwsze informacje na temat powrotu imprezy na festiwalową mapę Polski, w piatek zaś dotarły do nas pierwsze szczegóły zmienionej formuły. Małopolskie święto muzyki powraca jako Kraków Live Festival i odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia 2015 na krakowskich Błoniach. Pierwsze dwa dni to koncerty na dwóch scenach namiotowych, ostatni dzień natomiast poświęcony będzie wydarzeniom specjalnym.

Na dziś zapowiedziano pierwsze ogłoszenia gwiazd, które uświetnią imprezę. Jak zwykle w takich sytuacjach łącza internetowe rozgrzały się do czerwoności od typowań fanów. Punktualnie w południe nasze wątpliwości zostały rozwiane. Podczas KLF 2015 wystąpią:

Kendrick Lamar – odwołany z line-upu tegorocznego Open’era, przyjedzie do Krakowa jako headliner, oraz Foals, Future Islands, The Maccabees, , Wild Beasts, Viet Cong.

Bilety w sprzedaży już od 5 maja, od 12:00.

Nie ma więcej wpisów