Na punkcie St. Vincent i jej muzyki zwariował cały świat muzyczny, nic więc dziwnego, że w sieci pojawia się coraz to więcej coverów jej twórczości. Ostatnio doczekaliśmy się także interpretacji SOAK, która postanowiła przedstawić swoją wersję piosenki „Digital Witness”. Delikatny dziewczęcy głos SOAK przy akompaniamencie gitary zupełnie nie przypomina oryginału, lecz raczej połączenie muzyki Myrry Rós i Lapsley.

Bridie Monds-Watson, bo tak własnie nazywa się irlandzka wokalistka i songwriterka ukrywająca się pod pseudonimem SOAK, jest niezwykle utalentowaną 18-latką, która w swojej twórczości zabiera nas w swój własny świat, wrażliwy i delikatny. Jej wcześniejsze kompozycje zapowiadające debiutancki album, „Blud” czy „Sea Creatures”, są spokojne i i eteryczne, noszą znamiona nostalgii z dalekiej północy. W nowej odsłonie utworu St.Vincent, artystka powraca do tego swobodnego klimatu.

Przypominamy, że debiutancki krążek SOAK zatytułowany „Before We Forgot How To Dream”, ukażę się już 1 czerwca i zawierać będzie 14 kompozycji.

Nie ma więcej wpisów