Łódzka grupa Sjón na początku listopada zaprezentowała pierwszą część tryptyku pt. „Human – Suffer – Defeated”. Pierwsza wchodząca w jego skład EP-ka, czy jak wolą sami muzycy – pierwszy short album – zaskoczył słuchaczy w ten najlepszy z możliwych sposobów. Zaledwie kilkanaście dni temu podczas drugiej edycji Spring Break Showcase w poznańskiej Scenie na Piętrze, muzycy udowodnili, że ich brzmienie w wersji live jest równie wciągające i hipnotyzujące.

Teraz Sjón powraca z drugim uderzeniem – już 15 maja ukaże się druga część tryptyku – „Suffer”. Na wydawnictwie znajdą się cztery nowe utwory, których poznańska publiczność miała okazję posłuchać właśnie podczas wspomnianego wyżej koncertu w Scenie na Piętrze. Ci bardziej niecierpliwi fani będą mogli zapoznać się z short albumem „Suffer” zupełnie przedpremierowo już 8 maja za pośrednictwem serwisu Deezer. Pierwszym utworem promującym nadchodzące wydawnictwo jest kawałek „Dignity”.

Muzykę Sjón nie jest łatwo jednoznacznie wrzucić do konkretnej gatunkowej szufladki. Sam zespół określa ją jako alternatywny trance-rock z elementami elektroniki, shoegaze i nowej fali.

Oto lista utwórów, które trafią na „Suffer”
1. „Dignity”
2. „Hurry up”
3. „Romeo Suffer Defeated”
4. „Out”

Nie ma więcej wpisów