Ubiegłoroczna debiutantka na polskim rynku muzycznym – Natalia Nykiel – znowu zaskakuje ciekawym krokiem artystycznym.

Po wydaniu pierwszej płyty, która zebrała szereg pochlebnych recenzji, Natalia aktywnie koncertuje, nagrywa kolejne teledyski, ma za sobą gorąco przyjęty występ na festiwalu Spring Break.

Na swoją płytę „Lupus Electro” zaprosiła do współpracy kilku znakomitych artystów (teksty Kasi Nosowskiej, Budynia, Pauliny Przybysz), produkcja Michała Foxa Króla.

Tym razem Natalia gromadzi wokół siebie najciekawszych muzycznych producentów polskiej sceny elektronicznej i hiphopowej – na przełom maja i czerwca przewidziane jest bowiem wydawnictwo z remiksami utworów z długogrającego płyty debiutanckiej.

Zremixowanie wybranych utworów powierzyła Envee’emu, Kubie Karasiowi z zespołu The Dumplings, Fonai, R.A.U w którego remixie usłyszymy gościnnie Stasiaka, Pawbeatsowi oraz Pati Yang.

O idei albumu sama artystka mówi tak:

Do współpracy przy remixach udało nam się zaprosić naprawdę wspaniałych ludzi i artystów, których od lat cenię lub tych, których poznałam stosunkowo niedawno i których twórczość zrobiła na mnie wrażenie. Każdy reprezentuje inną jakość, inny koloryt, zupełnie inny styl muzyki.
Cieszy mnie, że wszyscy zaproszeni goście bez wahania postanowili skonfrontować się z moimi piosenkami. Zawsze fascynowało mnie jak pod różnym kątem można podejść do jednego utworu…
To, co dostaliśmy od poszczególnych producentów to ich własne spojrzenie na fragmenty „Lupus Electro”. Dzięki nim te numery zaczęły żyć trochę innym życiem, dostały rumieńców!

Jak często podkreśla Natalia, w jej muzyce równie ważny jest także obraz. Nie inaczej będzie i tym razem. Co to oznacza, dowiemy się jeszcze w maju, wtedy poznamy także tytuł, pełną tracklistę i okładkę wydawnictwa.

Czekamy niecierpliwie trzymając kciuki za kolejne progresywne kroki w karierze Natalii – najwyraźniej celuje ona w publiczność, o jakiej sobie zamarzyła…

Nie ma więcej wpisów