Duński projekt Sleep Party People specjalizujący się w muzyce nieoczywistej tej wiosny odwiedzi Polskę dwukrotnie – w Krakowie w ramach OFF Camera oraz na deskach Sceny Odkryć Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Wyjątkowy zespół w wyjątkowej scenerii.

Za projektem stoi kopenhaski multiinstrumentalista Brian Batz przyznający się do inspiracji twórczością Boards Of Canada, Davida Lyncha i Erika Satie. Muzyk połączył dźwięk starego znajdującego się w jego mieszkaniu fortepianu z unikatową elektroniczną wersją rejestrowanego głosu, tworząc tym samym tajemnicze, hipnotyzujące i intrygujące zarazem brzmienie. Ich muzyka spokojnie mogłaby tworzyć soundtrack do niemych filmów.

Na najnowszej płycie „Floating” SPP zmieniają kierunek i upraszczają materiał, pozbawiając go licznych warstw i efektów. Mimo to album zaskakuje różnorodnością i tworzy spójną koncepcyjnie całość, bogatą w delikatne, senne melodie. I właśnie ten materiał muzycy w swoich pięknych króliczych maskach będą promować w Gdańsku.

Tego wieczoru będzie można zobaczyć jeszcze jeden młody i niezwykle zdolny zespół. Gdańska grupa SPOIWO po kilku latach ciężkiej pracy pełnoprawnie zadebiutował wydanym w marcu tego roku znakomitym albumem „Salute Solitude”, który odkrywa się na nowo przy każdym przesłuchaniu. Plastyczne i bardzo przestrzenne kompozycje, w których post rock spotyka się z ambientem wybrzmią na deskach Sceny Odkryć tuż przed występem SPP.

Kiedy: 08.05. (piątek)
Gdzie: Gdańsk, Teatr Szekspirowski (ul. Wojciecha Bogusławskiego 1)
Start: 20:00
Wstęp: 35 PLN

Nie ma więcej wpisów