W przypadku Smolika śmiało można mówić o muzycznym geniuszu. Trudno wskazać w jego dotychczasowej twórczości słabe płyty czy utwory. Każda produkcja, której stworzenia się podejmuje to najwyższy poziom artystyczny. Teraz zapowiada swój kolejny krążek z udziałem Keva Foxa.

Ich drogi przecinały się już wielokrotnie na koncertach Samolika czy Keva. Pomysł na wspólny krążek pojawił się przy wspólnej trasie, a już teraz można usłyszeć jej przedsmak w postaci pierwszego singla „Run”.

„Keva Foxa poznałem ponad pięć lat temu w bardzo szczególnych okolicznościach. Spędziliśmy razem wiele godzin na rozmowach o muzyce: w samochodach, hotelach, garderobach i barach podczas wspólnych podróży, kiedy to ja byłem gościem Keva na jego koncertach, a on na moich. W ubiegłym roku Kev pojawił się praktycznie na wszystkich koncertach, które graliśmy w Polsce. W tym czasie dojrzewał pomysł na wspólny album. Jesienią zabraliśmy się do pracy i oto jest pierwszy utwór. „RUN” przebył długą drogę i mamy nadzieję, że zabierze was w podróż nie krótszą niż ta, którą przebyliśmy my.” – wyjaśnia Smolik.

Muzycy na razie nie ujawniają daty premiery albumu. Według wstępnych zapowiedzi materiał powinien ukazać się jesienią tego roku nakładem wytwórni Kayax.

Nie ma więcej wpisów