Zanim zacznie się właściwy festiwal Colours of Ostrava, jego organizatorzy zapraszają na drugą edycję wyjątkowej imprezy Czech Music Crossroads. Jej podtytuł brzmi „Silesian Roots: Muzyka z
Czech, Polski i Słowacji, z regionów przygranicznych”

Podczas dwóch dni, 14 i 15 lipca, odbędą się liczne spotkania, panele i showcase’y. Zaproszeni zostali przedstawiciele branży, promotorzy i publicyści z całej Europy. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie byłej kopalni Dul Hlubina w Ostrawie. Wśród występujących znaleźli się: Ida Kelarová, Tara Fuki, Kalle, Ladě, Musica Folklorica & Veronika Malatincová, Beata Hlavenková i kapela Muff z Czech, Qferau+Zora, hipiersoniK i Gooral z Polski oraz Banda, Talent Transport, Walter Schnitzelsson ze Słowacji. Spośród nich zostanie wyłoniony na podstawie głosów uczestników konferencji laureat nagrody Czech Music Crossroads przyznawanej w dwóch kategoriach: najlepszy zespół europejski i czeski.

Dla zarejestrowanych uczestników konferencji koszt uczestnictwa w koncertach to 90 koron, dla pozostałych 100 koron. Dla studentów posiadających kartę ISIC wstęp całkowicie bezpłatny.

Jeżeli chodzi o samo Colours of Ostrava, znamy coraz więcej szczegółów organizacyjnych. W tym roku rusza między innymi projekt Colours bez Barier, którego zadaniem jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym jak najpełniejszego uczestnictwa w imprezie.

Nie ma więcej wpisów