O kilku lat znajduje się wśród największych i najważniejszych muzycznych festiwali Starego Kontynentu odróżniając się od swoich konkurentów line-upem. Kiedy pozostali prześcigają się w wyścigu headlinerów i zapełniają swoje plakaty wielkimi gwiazdami, Primavera konsekwentnie stawia na bardziej alternatywne oblicze światowej sceny. Impreza, która jest swego rodzaju wzorcem dla OFF Festivalu obchodzi w tym roku swoje piętnaste urodziny i z tej okazji przygotowała skład jeszcze ciekawszy, niż zwykle.

Oczywiście także tutaj nie brakuje komercyjnych koni pociągowych, wielkich, popularnych nazw mających przyciągnąć niezdecydowanych. Są to jednak nazwy gwarantujące muzyczne przeżycia na najwyższym poziomie, z The Black Keys, Alt-J, The Strokes, Ride, Interpol, Underworld.

Organizatorzy garściami czerpią z historii muzyki zapraszając takie legendy jak Patti Smith, ustawiając je obok młodych, nierzadko stawiających pierwsze kroki artystów jak Kelela czy Jungle. Nie boją się też mieszanek styli, jaskrawych kontrastów między występujacymi po sobie muzykami. I tak na scenach w Barcelonie zobaczymy przedstawicieli bezkompromisowego hip-hopu Run The Jewels, potężne rockowe uderzenie Death From Above 1979, popową psychodelię Unknown Mortal Orchestra, wzruszające dźwięki Damiena Rice’a, klasyczną elektronikę Simian Mobile Disco czy jej romans z ambietnem w wykonaniu Jamesa Blake’a.

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich ponad 300 wykonawców, którzy zawitają w gościnne, gorące progi Katalonii. Warto jednak nadmienić, że również Polska będzie miała swoją reprezentację. Podczas festiwalu wystąpią Rebeka, Zamilska, Stara Rzeka oraz THAW. Primavera Sound to festiwal ze wszechmiar wyjątkowy, posiadający legendarną już atmosferę i poszerzający muzyczne horyzonty swoich odbiorców. Główna część festiwalu odbędzie się w tym roku w dniacg 28-30 maja. Jednak już od poniedziałku, 25 maja startuja imprezy towarzyszące. Będzie się działo w Barcelonie. My z pewnością się tam pojawimy.

Nie ma więcej wpisów