Majowy przegląd nowości z polskiej sceny house to nowe wydawnictwa cyfrowe oraz winyle, brzmienia od garage po progressive i underground-house. DJ-e, producenci, wokalistki – wszyscy razem na scenie, która rozwija się bardzo dynamicznie.

CATZ’N DOGZ / Pets Recordings

Grzegorz Demiańczuk i Wojtek Tarańczuk jako Catz’n Dogz to już potężna marka w klubowym świecie.Tuż po występie na Red Bull Weekender, a przed wrocławskim festiwalem Wooded i nadchodzącą premierą albumu Basic Colour Theory, dostajemy najnowszy singiel Killing With Kindness:

1. Killing With Kindness ft. Phat Kat
2. Keep On Ft. Green Velvet
3. I Can Do Anything
4. Killing With Kindness (Club Mix)
5. I Can Do Anything (Instrumental Mix) – Beatport Exclusive

Ta EP-ka będzie wielką radością dla fanów duetu, którzy zaskoczeni byli pierwszymi singlami z albumu, które były bardziej downtempo. Na I Can Do Anything i Killing With Kindness (premiera 22.05.) Greg i Voitek powracają do najlepszych wzorców starej szkoły house – tej, w której nauczycielami byli Todd Terry i Armand Van Helden. Catz’n Dogz wypracowali swój niepodrabialny styl, a zaproszenie do nagrań legendy kultury house z Chicago – Green Velvet czy rapera Phat Kata jest dopełnieniem logicznej i konsekwentnej drogi jaką obrali w tanecznym show-biznesie. Więcej o planach i refleksjach duetu na temat świata muzyki tanecznej znajdziecie w wywiadzie.

SEB SKALSKI / SpekuLLa Records

10006628_10205382966166841_166647294747314598_n

Seb Skalski wydawał już w ponad 50 światowych wytwórniach, choć niewątpliwie jego najbliższym sercu dzieckiem jest jego własny label SpekuLLa Records.Tutaj ukazał się ostatnio utwór nagrany wspólnie z Turntable Dubbers , raperami z Nowego Jorku i dancehallową gwiazdą Trevor C’daynger Corday Live Free, pokazujący bardziej dubowo-jamajską twarz Sebastiana (aka Sebski).

Zwróćcie jednak uwagę na singla wydanego w SpekuLLi jako nr 71: Watch Me feat. Wiosna / Frenchy. Ten kawałek zabiera nas do czasów, gdy muzyka UK Garage / 2 Step święciła swoje triumfy w Londynie, na Cyprze i całym świecie. Teledysk do tej piosenki nakręcony został w mekce polskiego clubbingu – klubie Luzztro. Typujemy go na jeden z hymnów lata ’15.

POLO HOUSE / Transatlantyk Records
1510041_1681912908699368_3400118258122289379_n

Polo House to nowe przedsięwzięcie i składanka oficyny Transatlantyk. Po singlach wykonawców takich jak Naphta i The Phantom, a tuż przed bardzo oczekiwanym długogrającym debiutem duetu Ptaki, ukazuje się kompilacja A Look Into The Bowels Of The Polish House Underground, będąca zbiorem polskich podziemnych house-produkcji na 2 dwunastocalówkach. Maciej Zambon (The Very Polish Cut-Outs , Transatlantyk) przedstawia nam nowe utwory Eltrona Johna, Selvy czy Lutto Lento. Ta płyta bardzo cieszy: zarówno brzmieniowo, jak i edytorsko, a polscy house-headz zamienią niechybnie ulubiony Balearic sound na surowy, gęsty Baltic-Beat! Odsłuch płyty tutaj.

SIMON MATTSON / Re:Fresh Your Mind

Szymon Siniarski znany wcześniej jako Simon.S (rezydent Piekarni, animator życia stolicy i producent ) nagrywa od kilku lat jako Simon Mattson. Ma w swoim dorobku produkcje dla tak uznanych wytwórni jak Strictly Rhythm, Defected czy Blackwiz Records. Remiksował m.in. jeden z najznamienitszych klasyków muzyki house Finally Kings Of Tomorrow. Lato ’15 Szymon zaliczy do niebywale udanych: niedawno został ogłoszony zwycięzcą konkursu Burn Residency (na antenie Ibiza Sonica Radio) i będzie reprezentować polskie barwy na Ibizie.

Szymon współtworzył też tegoroczny program kultowego w Warszawie letniego klubu Temat Rzeka. W kwestii nowych wydawnictw, słuchamy jego 2 produkcji: remiksu dla Frink Comment One oraz singla pod tytułem Carte Blanche dla labelu Re:Fresh Your Mind. Simon zabiera nas w rejony eleganckiego deep-house’u w numerze tytułowym oraz Game On.

AM2PM / Defected / Kingdom Kome Cuts

artworks-000113355461-l1t1a8-t500x500

Alec Sun Drae i Matt Kye nie mieli chyba lepszego roku. Kolejny kwartał zaczął się dla nich kolejnymi sukcesami i wydawnictwami. Zaczęło się od wielkiego boom, czyli występu w audycji ikony kultury tanecznej – Pete’a Tonga. W tydzień później Pete ogłosił singla My Feelin’ (Defected) jako jeden z najgorętszych kawałków underground-house (Pete Tong’s Beatport Deep End).

W maju pojawiły się też remiksy AM2PM – m.in. dla wokalistki country Carolynne Poole (znakomity dub I Love You But Shut Up), remix dla divy house Inaya Day (Made For Me) i hitowego follow up’u Conrada Sewella Hold me Up .

Godnym zauważenia jest jednak jeszcze produkcja duetu: Turn Me Out wydana w niemieckim labelu Kingdom Kome Cuts. Piosenka ma 5 wersji na cyfrowym singlu i nawiązuje do estetyki innego duetu-legendy: Inner City. Zresztą: o związkach AM2PM i Inner City niebawem…

MR SPRING / Ultra Bass Records

Łukasz Gabła aka Mr Spring, o którym pisałem po raz pierwszy w lutym wydał właśnie nowy utwór na amerykańską kompilację labelu specjalizującego się w undergroundowym brzmieniu house i speed-garage.

Składanka The Ultra Underground EP Vol.2 zawiera znakomity utwór Łukasza pt. Body & Soul. Płyta ma już support ot takich ikon sceny garage jak Artful (znany wcześniej jako Artful Dodger), LTJ Bukem, AC Slater i Matt”Jam” Lamont. Ultra Bass Records opublikuje niebawem Give You Love EP (Mr. Spring & TE Project) – słoneczne, garażowe brzmienia nawiązujące do lat 90.

PIOTRO presents TRUE.DAT / Stellar Fountain Records

Piotr Truszkowski aka Piotro działa na scenie muzycznej od wielu lat. Zaczynał od kolekcjonowania płyt, potem pracował dla portalu FTB.pl i DJ Magazine, dziś dla radiowej Czwórki. Piotro debiutował w labelu Solarstone’a – Molecule Recordings. Najnowsza EP Truszkowskiego – Common Sense – jako true.dat – wydana dla Stellar Fountain Deep pokazuje fascynacje deepowymi i progresywnymi brzmieniami. Utwór tytułowy oraz kawałki Definitional, Spaced Out zabiorą was w epicką podróż świata progressive-house.Ten singiel to niewątpliwie wyjątek na polskim rynku – natomiast w Argentynie true.dat grałby zapewne na największych eventach!

WANTS / Loin Records

Warszawski projekt wants starannie przygotowywał się do nowego singlowego uderzenia – po wydaniu poprzedniego singla dla brytyjskiego Fat!Records, 19.05. Marcin Krupa i Kacper Peresada debiutują w Loin Records z San Francisco. EP Will Remove Upon Request to 3 utwory (Solski, The Wire, Radio Rip) utrzymane w klimatach UK Funky, UK-Bass house i techno. Te produkcje już pojawiają się w setach takich DJ-ów jak Roska, Sei A, Paleman czy Sinden oraz na antenie Rinse FM. Solski zagrany też został podczas imprezy Boiler Room (Four Tet & Friends). Warszawscy klubowicze usłyszą DJ-set wants podczas występu Slow Magic w klubie Miłość 10 czerwca.

MARTIN DEPP / Pogo House Records

Oprócz kwietniowego gościnnego występu u Mikee Mike’a Millraina – d3ep n’bumpy (platforma radiowa Granta Nelsona – d3Ep radio), Martin Depp wydawał również swoje płyty: we własnym labelu Pogo House ukazał się Bigos EP (Bigos, Dream Of You) będące kolejnymi bardzo dobrymi garage’owymi produkcjami o najlepszej londyńskiej tradycji. Nowością jest też remix Marcina dla Billy’ego Butlera (What Must I Do)

Na rozgrzewkę przed weekendem posłuchajcie też aktualnego majowego miksu Marcina Matuszewskiego z najlepszą selekcją deep-, underground-house i garage:

Na zakończenie klasyk z przeszłości: doskonały, deep-house’owy banger, który zaśpiewała NOVIKA – remix: Niewinni Czarodzieje z roku 2006. Cała Finally EP była różnorodna stylistycznie i zawierała również produkcje Jacka Sienkiewicza, CLS+Wax oraz Agima. Utwór ukazał się również na składance The Trip 2 Toma Middletona oraz pojawił się w audycji Gillesa Petersona w BBC Radio 1.

Nie ma więcej wpisów