Jeżeli jesteście fanami specyficznego i dosyć ekscentrycznego podejścia do muzyki techno i tech-house, jakie reprezentuje swoimi produkcjami Stefan Kozalla oraz jeżeli jeszcze nie dotarła do was wieść o jego nowym wydawnictwie, czas nadrobić zaległości.

DJ Koze został zaproszony przez wielką wytwórnię K7! do stworzenia jubileuszowej, 50-tej edycji kompilacji „DJ Kicks”. Płyta pojawi się w sprzedaży 15 czerwca, a pomiędzy 17 trackami jakie ją zasilą znalazło się miejsce m.in. dla takich artystów: Daniel Lanois, Dimlite, czy The Gentle People. Kawałkiem otwierającym całość jest ekskluzywna produkcja samego ojca tego mixu: „I Haven’t Been Everywhere But It’s On My List”. Utwór pojawił się do odsłuchu i jak sami możecie sprawdzić poniżej, nastąpił w nim mocny powrót Kozalli do korzeni – do hip hopu, od którego cała muzyczna droga artysty się rozpoczęła.

Co do kompilacji, warto podkreślić, iż pierwsze wydawnictwo o tym tytule pojawiło się na rynku dokładnie w 1995 roku i jak zaznacza pomysłodawca Horst Weidenmueller, było to w czasie, w którym DJ nie był postrzegany jako artysta. Obecnie „DJ Kicks” należy do kultowych, a propozycje muzyczne na nich prezentowane stanowią bardzo inspirującą mieszankę gatunkową.

Nie ma więcej wpisów