Był taki czas, gdy w latach 80-tych zaczęły królować syntezatory, a na scenie pojawili się nowi romantycy udowadniając, że muzyczne pejzaże można kreować nie tylko gitarami. Jedną z czołowych grup tego okresu była grupa Ultravox, której wokalista Midge Ure wystąpi w Polsce na dwóch koncertach, w Warszawie i Krakowie.

Nie można zaprzeczyć, że to po odejściu Johna Foxxa i dołączeniu Midge’a Ure’a do Ultravox zespół zaczął święcić największe triumfy. Utwory takie jak „Hymn”, „Dancing With Tears In My Eyes”, „Reap The Wild Wind” czy przede wszystkim doskonała „Vienna” to już klasyki. Trzeba nawet przyznać, że po niedawnym reaktywowaniu grupa wciąż trzyma poziom, a album „Brilliant” to naprawdę dobra rozrywka.

Midge Ure prowadzi także od lat całkiem udaną karierę solową (że przytoczę ograne w stacjach radiowych „If I Was”), którą zamyka „Fragile” z 2014 roku. Często zapomina się też, że wraz z Bobem Geldofem był współtwórcą Band Aid, a co za tym idzie autorem singla „Do They Know It’s Christmas” i jednym z głównych organizatorów koncertów Live Aid i Live 8.

Polskie koncerty będą okazją do sprawdzenia w jakiej formie znajduje się artysta oraz powspominania z nutą nostalgii starych hitów, których z pewnością nie zabraknie. Szykuje się świetna impreza!

Kiedy: 30.05 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Progresja (ul. Fort Wola 22)
Start: 18:00 (otwarcie bram)
Wstęp: 119 PLN / 135 PLN

Kiedy: 31.05 (niedziela)
Gdzie: Kraków, Fabryka (ul. Zabłocie 23)
Start: 18:30 (otwarcie bram) / 19:30 (support)
Wstęp: 119 PLN / 135 PLN

Nie ma więcej wpisów