Czujniejsi fani poznańskiej grupy Muchy z pewnością zauważyli, że fan page’u lidera zespołu nagle się ożywił i ewidentnie „coś zaczyna się dziać…”

W rozmowach z Michałem Wiraszko od jakiegoś czasu pojawiały się wspominki o solowym projekcie – teraz to już pewne – lider Much zaczyna działalność na scenie… elektronicznej! Wiraszko od jakiegoś czasu chętnie stawał za DJ-ską konsolą, jednak w ubiegły weekend doszło do oficjalnego scenicznego debiutu projektu Michała podczas festiwalu Splash of Colors w Szczecinie. Uczestnicy imprezy mieli okazję na żywo usłyszeć DJ-ski live act wokalisty Much, w którym elektronikę uzupełniały tradycyjne instrumenty.

Pytany o nowy projekt mówi otwarcie, że będzie to zupełnie coś innego od dokonań Much, z którymi Michał gra już ponad dziesięciu lat. Solowy debiut Wiraszko ma być utrzymany w stylistyce deep house, bass music, electro i minimal.

Obecnie Michał pracuje nad dwoma albumami – wspomnianym wyżej solowym elektronicznym krążkiem oraz nad songwriterskim duetem z Pawłem Krawczykiem z grupy Hey.

Kiedy możemy spodziewać się solowej odsłony Michała Wiraszko? Dat dokładnych jeszcze nie ma, jednak zgodnie z zapowiedziami pierwsze oficjalne kawałki ukażą się już po wakacjach. Póki co, ci niecierpliwi mogą na własnej skórze przekonać się co kryje się za hasłem „Wiraszko solo”. Już w piątek 29 maja w Twojej Starej w Poznaniu Michał stanie za konsoletą, serwując dźwięki od electro popu i deep house po minimal techno. Wejście jest za darmo, więc przybywajcie tłumnie!

Nie ma więcej wpisów