Jeden z post-rockowych gigantów, czyli grupa God Is An Astronaut, wraca z kolejnym albumem i promującą go trasą koncertową, przy planowaniu której nie zabrakło miejsca na koncerty w kraju nad Wisłą. „Helios | Erebus” to już ósma studyjna płyta zespołu, która traktuje o walce światła z mrokiem. Album trafi do sprzedaży 21 czerwca, ale już można zamawiać krążek w przedsprzedaży bezpośrednio ze strony zespołu.

Ósmy album i osiem nowych kompozycji. Ciekawostką jest, że krążek został zrealizowany najdłuższego dnia w roku, czyli 21 czerwca, co dodatkowo podkreśla koncept albumu. Obecnie dyskografię God Is An Astronaut zamyka krążek „Origins” wydany w zeszłym roku.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych post-rockowych grup, zaraz po premierze krążka rusza w Europejską trasę koncertowej, podczas której aż trzy przystanki znajdują się w Polsce. Muzycy już 17 września pojawią się w warszawskiej Progresji, dzień później zagrają w Poznaniu w klubie Eskulap, natomiast polska część trasy zakończy się 19 września w katowickim Mega Clubie.

Nie ma więcej wpisów