Jest na festiwalowej mapie Europy kilka wydarzeń, o których marzy się po nocach, i Melt! Festival z pewnością do nich należy. Na jego hasło drżą serca miłośników muzyki elektronicznej i nie tylko, bo od czasu swojego powstania impreza zdążyła mocno ewoluować. Tegoroczna edycja odbędzie się między 17 a 19 lipca.

O wyjątkowości festiwalu z pewnością stanowi przestrzeń, którą wydarzenie okupuje. Od 2000 roku jest to Ferropolis, czyli właściwie „miasto żelaza”, niedaleko miejscowości Gräfenhainichen w Niemczech. To teren dawnej odkrywkowej kopalni węgla brunatnego z umiejscowionymi na jej terenie pięcioma ogromnymi koparkami (to jedne z największych maszyn budowanych przez człowieka dla przemysłu!). W industrialnych klimatach mieszanka wszelkich gatunków muzyki nabiera nowego wymiaru i dostarcza wyjątkowych wrażeń. 20 tysięcy ludzi z całego świata odwiedzających corocznie tę imprezę nie może się mylić.

Co specjalnego przygotowali w tym roku organizatorzy? Oko przyciągnąć mogą starzy wyjadacze w różnych dziedzinach, czyli Kylie Minogue , Giorgio Moroder, Sven Väth, czy Ride. Na imprezie pojawią się także gorące nazwiska ostatnich miesięcy: Jamie XX i Django Django będą promować niedawno wydane krążki, Kwabs swój dopiero zapowie.

Czy Alt-J i London Grammar powtórzą swój koncertowy sukces z 2013 roku? Czy ekipa artystów zaproszonych przez Modeselektor (prezentowanych pod szyldem Melt!Selektor), w skład której wchodzą m.in. Autechre, Clark i The Bug rozkręci lepszą imprezę niż Jon Hopkins i Hudson Mohawke? Które trio wypada na żywo bardziej przekonująco, Years&Years czy Young Fathers? Co nowego u La Roux? Na te i wiele innych pytań przyjdzie czas odpowiedzieć podczas jednego z najbardziej szalonych weekendów tego lata. Jeżeli tylko macie możliwość odwiedzić zachodnich sąsiadów, serdecznie polecamy!

Nie ma więcej wpisów