W kwietniu mogliśmy poznać singiel „Marks To Prove It” brytyjskiej grupy The Maccabees, a teraz pora na kolejny utwór, zapowiadający czwarty studyjny album w karierze grupy. Piosenka „Something Like Happiness” rozpoczyna się od brzmienia perkusji oraz gitary, które następnie przemieniają się w mocniejsze rytmy okraszone asystą instrumentów dętych. Słowami przewodnimi jest oczywiście zwrot tytułowy oraz wyśpiewywane zdanie if it’s over / let it be over, wyśpiewywane na zmianę – przez wokalistę i chórek.

Utwór przypomina trochę twórczość zespołu Fleet Foxes połączonego z brzmieniem Arcade Fire co daje całkiem ciekawe i przyjemne dla ucha dźwięki – raz kołyszące w spokojnym rytmie, a następnie energiczne i stanowcze.

Płyta „Mark To Prove It” swoją premierę będzie miała już 31 lipca. Zespół zdradził nam również jak wygląda okładka do najnowszego albumu. Warto także poznać tytuły 11 kompozycji z wspomnianego krążka, aby przygotować się na Kraków live Festival, gdzie zespół The Maccabees wystąpi już 20 sierpnia. Poniżej zamieszczamy pełną tracklistę.

Tracklist:

1. Marks To Prove It

2. Kamakura

3. Ribbon Road

4. Spit It Out

5. Silence

6. River Song

7. Slow Sun

8. Something Like Happiness

9. WW1 Portraits

10. Pioneering Systems

11. Dawn Chorus

Nie ma więcej wpisów