„Blisko ludzi, blisko muzyki” to hasło, które zapoczątkowało białostocki Halfway Festiwal. Nie przepadasz za mainstreamowymi festiwalami, w ramach których na pierwszym miejscu jest show, a dopiero potem muzyka? Wolisz klimatyczne, intymne przestrzenie od przytłaczających, stadionowych scen? Bliższa twojemu sercu jest muzyka puszczana przez radiową Trójkę niż popularne stacje? Wygląda na to, że Halfway odpowie Twoim wymaganiom.

W amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku od 26 do 28 czerwca można będzie posłuchać muzyków związanych przede wszystkim ze sceną alternatywną, folkową i songwriterską. Tutaj przeważać będzie raczej dźwięk gitary niż stopy perkusji.

To już czwarta edycja imprezy, która powoli zaczyna stanowić wizytówkę regionu. Namawia do zatrzymania się na chwilę „w połowie drogi”, doświadczenia bliskiego kontaktu z muzyką i artystami. W ramach Halfway’a nie ma napiętego do granic możliwości line-upu – muzyków nie goni się ze stoperem w dłoni, więc jeżeli publiczność chce bisów, to je dostaje. Zamiast odzielać się od publiczności telebimami, a artystów obstawiać ochroną, organizatorzy tworzą otwarte konferencje i spotkania z muzykami, których można spotkać potem na after party w pobliskim klubie. Czy to wszystko nie brzmi kusząco?

Kogo usłyszymy w tym roku? Obok bezsprzecznych gwiazd muzyki indie takich jak The Antlers, pojawią się songwriterzy amerykańscy – William Fitzsimmons oraz Sharon van Etten. Nie zabraknie folkowego zespołu She Keeps Bees czy norweskiego songwritera Moddiego. Wystąpi wiele mniej znanych, a wartych uwagi artystów takich jak Gabriel Ríos (jego utwór „Gold” podbija listy przebojów), wileński zespół grający psychodelicznego rocka Garbanotas Bosistas czy islandzka formacja Vök. Naszą polską scenę muzyczną reprezentować będą Nathalie and the Loners, Jóga czy tegoroczni debiutanci – Sister Wood i Oly.

Nie ma więcej wpisów