Temat Powstania Warszawskiego na muzyczny warsztat brało już wielu muzyków. Teraz przyszło się z nim zmierzyć Wojciechowi Waglewskiemu, który 71. rocznicę tego wydarzenia postanowił uczcić w wyjątkowy sposób.

Za kilkanaście dni ukażę się specjalnie przygotowany, zawierający 12 premierowych kompozycji album, zatytułowany „Placówka ’44”. Muzyka została w całości przygotowana przez zespół VOO VOO, czyli Wojciecha Waglewskiego, Karima Martusewicza, Mateusza Pospieszalskiego i Michała Bryndala. Teksty, to w większości opracowania wierszy nadesłanych na konkurs Placówka ’44 oraz innych utworów powstałych w okresie Powstania Warszawskiego.

Materiał zawarty w albumie „Placówka ’44” to pełna refleksji i emocji poetycka opowieść o Powstaniu Warszawskim. Album ma pokazać wiele aspektów tego wydarzenia i zaprezentować różne perspektywy spojrzenia na Sierpień 1944 roku. Do współpracy zespół VOO VOO, zaprosił także przedstawicieli młodego pokolenia muzyków. Zespół zaprosił do współpracy przedstawicieli młodego pokolenia muzyków. Na płycie usłyszymy: Tomka Makowieckiego, Justynę Święs (The Dumplings), Barbarę Derlak (Chłopcy Kontra Basia), Organka, Barbarę Wrońską (Pustki).

24 lipca, w dniu premiery albumu, o godz. 21.00 w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego, w ramach cyklu Pamiętamy ’44 obędzie się koncert plenerowy promujący album.

Lista utworów:
1. Żołnierzom 690 Zgrupowania
2. Sierpień
3. Dziś idę walczyć, mamo
4. 1 sierpnia
5. Modlitwa warszawska
6. Do szturmu
7. Palec na cynglu
8. Czemu na wojence ładnie
9. Po latach
10. Kołysanka
11. Słowa pożegnania
12. Przyśniła się dzieciom Polska

Nie ma więcej wpisów