Dobrych wydarzeń na koncertowej mapie Polski nie brakuje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pojawił się na niej kolejny festiwal i wzbogacił kulturalny program Trójmiasta.

Jak zapowiadają organizatorzy Little Festival to festiwal muzyki kreatywnej, prezentujący artystów wybitnych, niekonwencjonalnych, z wyższej półki. Ma przedstawiać ambitne zjawiska muzyczne obecne w kulturze europejskiej, szczególnie niemieckiej, łącząc jednocześnie jakość, innowacje i oryginale wydarzenia.

Festiwal ma odróżniać jego konkretna i odmienna zarazem wizja, skupiająca się na ciekawych przestrzeniach Gdańska, wartościowym przekazie i niekomercyjnej sztuce. W trakcie jego trwania odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych: osiem koncertów (głównie wykonawców z Niemiec, ale także Polski, Belgii, Norwegii, Anglii), warsztaty z udziałem niemieckich i polskich muzyków oraz wystawę rzeźb gdańskich artystów. Wszystko w unikalnych przestrzeniach Gdańska: Teatrze Leśnym, Centrum Św. Jana, Europejskim Centrum Solidarności, czy Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie edycje: letnią i jesienną. W pierwszej, sierpniowej odsłonie w Europejskim Centrum Solidarności wystąpią PIĘTNASTKA i ORIGAMI ARKTIKA (13 sierpnia), a także kultowy, reaktywowany projekt CASPAR BRÖTZMANN MASSAKER oraz niemiecka grupa BOHREN UND DER CLUB OF GORE.

Bilety w cenie 35 zł będzie można nabyć w dniu festiwalu. Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Miasta Gdańska oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Szczegóły dostępne na facebooku.

Nie ma więcej wpisów