Inicjatyw, dzięki którym młodzi artyści mogą zaprezentować się przed szeroka publicznością na szczęście jest coraz więcej. Tych międzynarodowych także. Jedna z nich już jesienią zagości w Warszawskiej Stodole.

Dwudniowy maraton koncertowy pod nazwą Liveurope Showcase, to wydarzenie, którego celem jest prezentacja specjalnej platformy o takiej właśnie nazwie. Projekt ma zwiększyć prezentację młodych europejskich zespołów na całym kontynencie i pomoc im w dotarciu do nowej publiczności. Inicjatywa wystartowała w 2014 roku i jest jedyną tego typu w Europie, która w sumie zrzesza trzynaście klubów z trzynastu europejskich państw.

W ramach Liveurope Showcase, który odbędzie się 10 i 11 września w klubie Stodoła, w ciągu dwóch wieczorów wystąpi łącznie dwudziestu ośmiu wykonawców z całej Europy. Polskę reprezentować będą m.in. Dawid Podsiadło , Krzysztof Zalewski czy Brodka, którzy wstąpią z krótkim, showcase’owym setem.

Projekt współfinansowany jest przez Kreatywną Europę nowy program Unii Europejskiej. Dodatkowo partnerami polskiej edycji Liveurope Showcase są Instytut Węgierski oraz Austriackie Forum Kultury. Wkrótce do składu dołączą kolejni artyści.

Nie ma więcej wpisów