W najlepsze trwa letni sezon festiwalowy, zwykle dosc ubogi w solowe koncerty i elektryzujące płytowe premiery. Nie stoi to jednak na przeszkodzie w zapełnianiu jesiennego kalendarza. Tym razem swoja cegiełkę dorzuciła grupa Chvrches, która po kilku miesiącach szczątkowych informacji na temat kolejnego wydawnictwa, nareszcie ujawniła konkrety.

Następca fenomenalnego debiutu Szkotów, „The Bones Of what You Believe” do naszych rąk tragi za nieco ponad dwa miesiące, 25 września. Będzie nosił tytuł „Every Open Eye”, a znajdzie się na nim 14 premierowych kawałków. Pierwszy z nich, wiodący singiel promujący wydawnictwo, „Leave a Trace” swoja premierę będzie miał jutro, tj. 17 lipca.

Chvrches

Zgodnie z zapowiedziami członków zespołu, nie powinniśmy spodziewać się ogromnej brzmieniowej rewolucji. Album ma być w dwudziestu procentach „inny, większy, lepszy”. Muzycy starali się, żeby nowy materiał był jak najbardziej przystępny. Zafascynowani brzmieniem Michaela Jacksona i Prince’a postanowili zrezygnować z mnogości instrumentów na rzecz większej eksploatacji tych juz używanych, poprzez rozwinięcie między innymi linii basu. Co z tego wyjdzie? Przedsmak już jutro.

Tracklista „Every Open Eye”:

1. „Never Ending Circles”
2. „Leave a Trace”
3. „Keep You on My Side”
4. „Make Them Gold”
5. „Clearest Blue”
6. „High Enough to Carry You Over”
7. „Empty Threat”
8. „Down Side of Me”
9. „Playing Dead”
10. „Bury It”
11. „Afterglow”
12. „Get Away”
13. „Follow You”
14. „Bow Down”

Nie ma więcej wpisów