Gdy pod koniec roku 2012, po niespełna 5 latach działalności i wydanych dwóch płytach, wokalista Justin Vernon odszedł od Bon Iver, wszyscy fani grupy byli załamani. Odejście Vernona było równoznaczne z brakiem przyszłych koncertów, a także rozpadem amerykańskiego zespołu tworzącego klimatyczne ballady. Nadzieję związaną z usłyszeniem i zobaczeniem z bliska wspomnianych muzyków, przyniósł festiwal Eaux Claires Music & Art 2015 podczas, którego wystąpili The National, Sufjan Stevens, The Tallest Man on Earth, a także Bon Iver.

Dziś każdy miłośnik brodacza z gitarą może odetchnąć z ulgą, ponieważ na scenę, w wielkim stylu, powraca Bon Iver. W ostatni weekend zespół wystąpił podczas festiwalu organizowanego w rodzinnym mieście muzyków, Wisconsin. W trakcie koncertu grupa zaprezentowała dwa nowe utwory, których tytuły nie są jeszcze znane. Po ich przesłuchaniu dowiadujemy się, że styl muzyczny premierowych kompozycji jest taki jak przed trzema laty prezentował Vernon wraz z zespołem.

Tak jak nieznane są nazwy nowych piosenek, tak samo nie wiadoma jest data premiery trzeciego albumu grupy Bon Iver, ani jej tytuł. Przypomnę, że ostatnia płyta zatytułowana „Bon Iver, Bon Iver” ukazał się w 2011 roku.

Nie ma więcej wpisów