Długo przyszło nam czekać na jakiekolwiek szczegóły dotyczące trzeciego studyjnego albumu Jamesa Blake’a. Oprócz zapowiedzenia tytułu – „Radio Silence” – od kilku miesięcy nie wiemy nic więcej. Co prawda na kilku koncertach można było usłyszeć pojedyncze nowości, Blake podczas radiowych audycji prezentował gdzieś w mixtape’ie nowy utwór, jednak wszystko to było bardzo niepewne i ciężkie do odkopania.

Tym razem nie dowiedzieliśmy się znowu niczego oficjalnego. Cały czas wiadomo, że „Radio Silence” ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Podczas ostatniego koncertu na Lattitude Blake po raz kolejny zagrał nowy utwór (tytułowy), ale poinformował o tym tłum po fakcie. W końcu po co sugerować wszystkim, żeby wyciągnęli telefony i nakręcili występ, a później wrzucili na YouTube’a. No cóż, kawałek jest już od kilku miesięcy w serwisie. Możecie go posłuchać poniżej.

Jeśli chodzi o potwierdzone informacje, Blake zapowiedział, że na „Radio Silence” usłyszymy Kanyego Westa oraz Justina Vernona, z którym stworzył wcześniej utwór „Fall Creek Boys Choir”.

Oprócz „Radio Silence” na albumie ma znaleźć się również utwór „Building It Still” zaprezentowany podczas rezydentury Jamesa w BBC Radio 1.

Nie ma więcej wpisów