Duety to nie tylko podwójna dawka wspaniałych talentów. Duety to przede wszystkim podwójna moc opowiadania historii, które zyskują ogromny ładunek emocjonalny płynąc od dwóch osób. Przepiękne kompozycje damskiego i męskiego wokalu porównywane są do rozmowy kochanków, którzy opowiadają o swoim uczuciu. Jest to bardzo trafne porównanie. Rozmowa ta w otoczeniu klimatycznych dźwięków staje się swego rodzaju celebracją jednego z najpiękniejszych uczuć na świecie.

Ten dzień przyniósł nam dwa przepiękne duety. Australijczyk Jarryd James, który stawia pierwsze kroki na rynku muzycznym, zaprezentował pierwszą w swojej karierze kolaborację. Do współpracy zaprosił posiadającą nietuzinkowy wokal Julię Stone, która na co dzień tworzy z bratem, Angusem. Efekt pracy dwóch artystów z antypodów to ponad cztery minuty fantastycznego r’n’b otulającego swoim brzmieniem, jak ciepłe ramiona otulające roztrzęsione od emocji ciało.

Drugi z przepięknych duetów, to współpraca dwóch młodych nadziei muzycznych. Do kawałka pochodzącego z jej zapowiadanego na 2016 rok, trzeciego albumu Birdy zaprosiła RHODES. Efektem tego jest utwór „Let It All Go”, przeszywający dźwiękami fortepianu i skrzypiec. Roztapiający serca i wywołujący ciarki cudowna harmonią dwóch wokali. W takiej muzyce można zatopić się bez pamięci.

Nie ma więcej wpisów