Tak jak co roku, także i w tym na ziemiach śląskich pojawią się artyści z różnych dziedzin sztuki, którzy pod wspólnym szyldem Ars Cameralis, postarają się przybliżyć różnorodność kultury kolejnej rzeszy odbiorców. Pierwsze ogłoszenia znowu mogą przyczynić się do wzmożonego zainteresowania imprezą, o której niestety wielu ciągle zdaje się nie wiedzieć.

Cieszy szybkie budowanie składu, który podczas tej edycji zawita do Katowic i okolic. Nieco ponad tydzień temu ogłoszono pierwszego artystę, który 16 listopada zagra z Jazz Club Hipnoza – będzie to Ariel Pink. Przed nim wystąpi gitarzysta White Fance, John Webster Johns, który pojawi się na scenie jako Jack Name. Będzie to tym ciekawsze zestawienie, że panowie pracowali już razem.

Dzisiaj pojawiło się kolejne ciekawe nazwisko. Angielski song-writer Keaton Henson wystąpi nie tylko w roli muzyka (co wychodzi mu wspaniale), ale także w paru innych związanych z festiwalem wydarzeń. Ten występ już 27 listopada.

Póki co karty odsłaniane są powoli, jednak w niedługim czasie możemy się spodziewać kolejnych ogłoszeń możliwości spotkania z muzykami, pisarzami i wszelkiego rodzaju artystami.

XXIV Festiwal Ars Cameralis potrwa od 8 do 28 listopada.

Nie ma więcej wpisów