Poznali się w 2013 roku i właściwie od początku zaiskrzyło. Tworzą międzynarodowy duet: Wayne pochodzi z Anglii, Joanna jest polką. Oboje mają za sobą pewne muzyczne doświadczenia, jednak jako Mountain Lakes mogą w końcu realizować swoje aspiracje.

Co grają? Muzykę elektroniczną z wybijającym się, trip-hopowym sznytem. Przestrzenie w ich utworach oraz wokal Joanny zdecydowanie wyróżniają ich z tłumu. Mountain Lakes nie brzmi jak powielenie schematu oraz jak popularne i propagowane obecnie dźwięki. Momentami (zwłaszcza przy kawałku „Terminus”) przychodzi skojarzenie z latami 90. stąd też naturalna myśl, by zaszufladkować ich jako propagatorów, sympatyków twórczości Portishead. Jednak na koncie tego duetu raptem trzy utwory, a więc wszelkie porównania nie są tutaj jeszcze na miejscu.

Na ten moment formacja Mountain Lakes pracuje nad własnym video oraz rozkręca się koncertowo.

1. Kim jesteście?

Nasz skład w studio nagraniowym to Wayne (kompozycje & produkcja) i Joanna (wokal). Natomiast na scenie dołącza do nas Kuba (gitara), Michał (bas) i Krzysiek (perkusja). Koncept jaki stoi za tym, aby na scenie było nas więcej to możliwość zaprezentowania na żywo bardziej zróżnicowanych aranżacji utworów Mountain Lakes.

2. Co i w jaki sposób tworzycie?

Zazwyczaj zaczynam od komponowania linii rytmicznych, następnie nagrywam pozostałe instrumenty, a na koniec szukam linii melodycznych dla wokalu Joanny.

Kiedy mamy już nagrany wokal, wyłączam linie instrumentalne i szlifuję linie wokalne. Prawie gotowy utwór przechodzi jeszcze kilka etapów modyfikacji. Finalne wersje ‘Eyesore’ i ‘Penrose Stairs’ bardzo się różnią od pierwotnych pomysłów.

3. Kim/czym się inspirujecie?

Często komponuję utwory oglądając filmy, bo uważam, że istnieje silna zależność pomiędzy muzyką, a obrazem. Dlatego często też wizualizuję różne wspomnienia, np. z podróży i układam do nich soundtrack.

Muzycznie wszystko co tworzą Damon Albarn, Radiohead, the xx i Kraftwerk. Ostatnio odkrywam też polskich artystów – Bokka, Pola Rise, Cosovel, czy Rubber Dots. Uważam, że wszyscy tworzą bardzo ciekawą muzykę.

4. Co dla Was jest najważniejsze w tworzeniu muzyki?

Myślę, że wszystko powinno mieć swój cel. Każda nuta, słowo, czy dźwięk powinny mieć motyw. Tak, aby docelowo wszystko tworzyło hipnotyzującą harmonię. Ostatecznie chodzi o to, aby ludziom sprawiało przyjemność słuchanie naszej muzyki, to jest najważniejsze.

5. Jeśli nie muzyka to…?

Chętnie częściej pograłbym w golfa, ale to może poczekać.

Nie ma więcej wpisów