Dzięki agencji Automatik po raz pierwszy w stolicy wystąpią legendy post-rocka. Już 8 listopada w Progresji będziemy mogli zobaczyć Kanadyjczyków z Godspeed You! Black Emperor.

GY!BE zyskali ogromne uznanie na scenie post-rockowej (i nie tylko zresztą) ze względu na znakomity debiut „F♯A♯∞” i równie dobry „Lift Your Skinny Fists Like Antennas to Heaven”. Przez lata te albumy wyznaczają pole muzycznych poszukiwań. Popularności Kanadyjczykom przysparza również otaczająca ich wszelkie działania tajemnicza aura – nie bez powodu są tagowani jako apocalyptic post-rock.

W 2003 GY!BE ogłosili kilkuletnią przerwę w działalności, a w roku 2010 powrócili na scenę i wydali od tego czasu dwa bardzo dobre albumy „‚Allelujah! Don’t Bend! Ascend!” i tegoroczny, dronujący „Asunder, Sweet and Other Distress”.

Będzie to trzecia wizyta Kanadyjczyków w Polsce – wcześniej zagrali oni rok po reaktywacji w poznańskim Eskulapie, a w 2013 wystąpili na katowickim OFF Festivalu.

Cena biletów to 99 zł (I pula) / 119 zł (II pula). Bilety  do dostania w Ticketpro, biletomat.pl, Eventim, w klubie Progresja oraz punktach stacjonarnych: EMPiK, Saturn, Mediamarkt.

Nie ma więcej wpisów