Live Festival odradza się w tym roku w Krakowie bez sponsora tytularnego, ale z nową miejscówką (Błonia zamiast Muzeum Lotnictwa) i zaskakująco ciekawym line-upem. Choć widzów ściągną pod Wawel głównie headlinerzy, czyli Kendrick Lamar i Foals, warto zwrócić uwagę kto jeszcze będzie cieszył uczestników swoimi koncertami. Przed Wami kilka typów na które powinniście zwrócić uwagę.

Aurora
Powiew świeżości z norweskiego Bergen. Piękna dziewczyna obdarzona jeszcze piękniejszym głosem. Jeśli lubicie popowe melodie w melancholijnym, skandynawskim wydaniu to nie możecie tego występu przegapić. EP-ka „Running With The Wolves” to z pewnością tylko przedsmak tego na co Aurorę stać. Być może w czasie koncertu będzie nam dane usłyszeć fragmenty z nadchodzącego długogrającego debiutu.

The Maccabees
Prywatnie do dla mnie jedna z bardziej pozytywnych niespodzianek tegorocznego festiwalu Sziget. Brytyjska grupa promuje świeżo wydany czwarty album „Marks to Prove It”, ale można się spodziewać przekrojowej setlisty. Panowie trzymają tempo i jeżeli ktoś ma ochotę na porządne indierockowe granie i harmonię męskich głosów to na pewno nie będzie się nudził.

Wild Beasts
Nie przyjechali do nas przy okazji promocji krążka „Smother”, ale nadrabiają zaległości przybywając ponownie pod pretekstem „Present Tense”. Podczas ubiegłorocznego występu Open’erowego zaprezentowali klasę, więc czemu nie mieliby powtórzyć dobrej formy i tym razem, zwłaszcza, że materiał mają już ograny. Gitarowe granie, uzupełnione zwłaszcza przy ostatniej płycie syntezatorowymi elementami, oraz równowaga wokali Haydena Thorpe’a i Toma Flemminga to miód dla uszu. Spróbujcie koniecznie.

Future Islands
Jedni mówią, że Samuel T. Herringa nie da się tego na żywo słuchać, inni, że to przeżycie nie z tej ziemi. W każdym razie Future Islands to nie tylko hit ubiegłego roku, czyli „Seasons (Waiting on You)”, choć z pewnością zajmie on wyjątkowe miejsce na piątkowej setliście. Za tym kawałkiem stoi świetna ubiegłoroczna płyta „Singles”, a panowie mają jeszcze trzy albumy pełne utworów do wyboru. Synthpopowe brzmienia i emocjonalnie nastawiony do sprawy frontman? Niezapomniane przeżycia gwarantowane.

Nie ma więcej wpisów