Polska scena elektroniczna rośnie w siłę i nieustannie się rozwija. Szczególnie cieszą nowe płyty i muzyczne projekty zawiązywane wśród muzyków reprezentujących różne zespoły.

Tak stało się w przypadku zespołu Nervy, będącego inicjatywą dwóch dobrze znanych twórców: Igora Boxx’a z zespołu Skalpel i Agima Dzeljilji z zespołu Oszibarack. Postanowili oni połączyć swoją wrażliwość i doświadczenie powołując do życia nowy muzyczny twór, w którym jest zawarta synteza wspólnych fascynacji muzycznych: od Reicha, Ligeti’ego, Moondoga, po Yello czy New Order. Chwilę później do składu dołączył Jan Emil Młynarski, który swą grą na perkusji dodał kolejny element do tej nieprzewidywalnej muzycznej układanki.

Kto widział koncert zespołu podczas tegorocznego festiwalu Audioriver, z pewnością czeka na więcej. A będzie ku temu okazja jesienią: Nervy startują z trasą koncertową! Niebanalne połączenie rasowej elektroniki, głębi instrumentów dętych z żywą perkusją przeniosą publiczność w świat niekończącej się wyobraźni – czekamy na pełen rozkład koncertowy, tymczasem pierwsze daty i miejsca występów to:

29.10.2015 – ZMIANA KLIMATU w Białymstoku
10.11.2015 – STARY KLASZTOR we Wrocławiu

Nie ma więcej wpisów