Pół roku przerwy w działaniu 1500m2 mocno odcisnęło się na kulturalnej mapie Warszawy, jak i wśród entuzjastów klubu. Legendarna miejscówka na Powiślu za sprawą ciężkich maszyn budowlanych poszła już w niebyt, jednak już niebawem szykuje się wielki powrót popularnego miejsca w stolicy.

Wszyscy przyzwyczajeni do mocno surowych przestrzeni budynków przy ul. Solec 18 chyba mogą być zadowoleni, bowiem idzie nowe, a wrzucane przez 1500m2 zdjęcia nowej siedziby przy Emilii Plater 29, gdzie w przeszłości mieściło się Liceum im. Klementyny Hoffmanowej, już zdaje się mieć fajny klimat. Obiekt zostanie na początku wykorzystany podczas siódmej edycji „Warszawy w budowie”, gdzie odbędzie się główna wystawa festiwalowa „Spór o odbudowę”, a także prowadzona będzie artystyczna kawiarnia na wzór starego sto900. Miejsce to będzie gospodarzem wydarzeń towarzyszących – debat, spotkań, prezentacji filmowych, oprowadzań kuratorskich, zajęć edukacyjnych i warsztatów.

Po zakończeniu Festiwalu Centrum Działań Twórczych 1500m2 kontynuować będzie przerwaną misję miejsca na Solcu. Odpowiedzialni za rekatywację klubu już zapowiadają intensywny okres akcji kulturalnych, wystaw, teatrów, targów, imprez, dobrego jedzenia i dekadenckiej atmosfery. Organizatorzy Festiwalu i jego Partnerzy pracują obecnie nad programem imprez otwarcia i zamknięcia.

Nie ma więcej wpisów