Kayah – wciąż jeszcze promująca koncertowo swoją platynową płytę Transoriental Orchestra (artystka ma za sobą m.in. 2 doskonale odebrane koncerty w Barcelonie i Billbao), powraca z nowym, wyjątkowym przedsięwzięciem.

W listopadzie tego roku mija 20 lat od wydania płyty Kamień, uznawanej za oficjalny autorski debiut Kayah – z tej okazji odbędzie się specjalna trasa koncertowa zawierająca materiał z tego właśnie krążka.

Płyta Kamień należy do najciekawszych albumów w polskiej muzyce popularnej: w całości napisana i skomponowana przez artystkę, była bardzo ambitnym i wyprzedzającym swój czas krążkiem wydanym przez Zic-Zac (oficynę muzyczną Marka Kościkiewicza). Brzmienie albumu współtworzyli wybitni muzycy: Krzysztof Pszona, Filip Sojka, Artur Affek, Michał Urbaniak, Jose Torres definiując tym samym brzmienie polskiego soulu na kolejne lata. Płytę promowały single: Jak Liść, Nawet Deszcz, Fleciki, Santana.

Jesienna trasa wspomnieniowa ma być ukłonem artystki w stronę swoich wiernych fanów oraz okazją do zagrania tego klasycznego już albumu dla młodszych słuchaczy. Czekamy z niecierpliwością!

Nie ma więcej wpisów