Dokładnie dwa miesiące temu szykowaliśmy się do startu trzeciego dnia czternastej edycji Open’era. Emocje po tak świetnej odsłonie gdyńskiego festiwalu opadały bardzo długo, w niektórych z nas wspomnienia pewnie jeszcze długo będą rozpalać umysły. Przyzwyczajeni jesteśmy, jesień jest czasem odpoczynku od emocji związanych z kolejnym rokiem. Okazuje się, że w tym roku organizatorzy postanowili nas zaskoczyć.

Pierwsze szczegóły edycji 2016 poznaliśmy na początku tygodnia, możecie je sprawdzić tutaj. Nikt nie spodziewał się, że pierwszego headlinera imprezy poznamy już dziś. Jest to sytuacja nietuzinkowa, gdyż do tej pory żaden z polskich festiwali nie zdradzał szczegółów programu kolejnej odsłony z tak dużym wyprzedzeniem. W tym wypadku jest to aż 10 miesięcy. Tym bardziej zapowiedź ogłoszeń rozgrzała do czerwoności świadomość każdego z fanów imprezy.

Pierwszym headlinerem Open’era 2016 jest: Florence + The Machine

Florence Welch kontynuuje triumfalne tournee po całym świecie z nowym, świetnym albumem „How Big, How Blue, Hown Beautiful”. Wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy nie zdążyli kupić biletu na wyprzedany, grudniowy koncert w Łodzi. Dla reszty może wydać się nudne, że 4 rok z rzędu Florence i jej maszyny pojawią się w Polsce. Niemniej nie jest to bardzo zaskakujące ogłoszenie.

Florence + The Machine zagrają pierwszego dnia imprezy, 29 czerwca 2016.

Open’er Festival 2016 odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Dostępne są już bilety z puli FanTicket. Od 11 września w sprzedaży pojawią karnety z regularnej puli.

Nie ma więcej wpisów