Wiecie, gdzie leży Suffolk? Prawdopodobnie nie jest to wam do niczego potrzebne, ale jeśli posłuchacie muzyki Stevena Barkera wiedzieć będziecie, że Suffolk oprócz świetnego centrum muzycznego Aldeburgh Music wydało na świat również bardzo utalentowanego artystę. Kryjący się pod pseudonimem Mirror Signal producent tworzy klimatyczne utwory, które już zyskały poparcie Jamie’go Culluma, czy Andrey’i Triana. Na koncie Barkera dwie EP-ki, w tym ostatnia, świeżutka „Herculean Task”.

Steven swoją przygodę z muzyką zaczął stosunkowo wcześnie, bo w wieku 9 lat, pierwsze teksty przyszły w 12 roku życia, a obecnie, posiadając już 21 lat muzyk swobodnie kreuje własny styl zgłębiając jazz, soul i muzykę elektroniczną. W osiągnięciu sukcesów pomaga mu nowa i ambitna wytwórnia Pegdoll Records.

1. Jak definiujesz swoją muzykę?

Electronic Soul

2. Co i w jaki sposób tworzysz?

Wcześniej tworzyłam muzykę wykorzystując prawdziwe instrumenty, jak gitara, pianino, jednak od czasu, gdy mam Macbooka, większość z tego co robię powstaje na Logic Pro.
Jeśli chodzi o tekst, to słowa zazwyczaj dopasowuję do muzyki – są one zależne od nastroju, jaki w niej panuje. Jeśli dźwięki brzmią złowrogo piszę do nich ciemne teksty, jeśli muzyka jest wesoła również teksty takie są.

3. Kim/czym się inspirujesz?

Inspirację czerpię z muzyki i literatury. Kiedy nie tworzę muzyki dużo czytam i ma to wpływ na moje teksty. Również kwestie polityczne odgrywają dużą rolę w tym kim jestem i o czym myślę kiedy piszę. Obecnie dużo mojej muzyki opiera się na problemach światowych.
Jestem dużym fanem muzyki elektronicznej i nowoczesnego soulu. James Blake, Chet Faker, Sampha, etc., to są muzycy, do których jestem porównywany i których często słucham.

4. Co jest dla Ciebie najważniejsze w tworzeniu muzyki?

Mój proces kreatywny zawsze łączy podziemny styl i rozwiązania stosowane w produkcji i tworzeniu muzyki popularnej.
Uwielbiam ten moment kiedy uda mi się stworzyć coś co jest bardzo proste do zaśpiewania, ale po wsłuchaniu się w melodie słuchacz jest w stanie zobaczyć, że technicznie jest to bardziej skomplikowane.

5. Jeśli nie muzyka to…?

Chcę po prostu tworzyć najlepszą muzykę jaką potrafię pozostawiając po sobie jakiś ślad.

Nie ma więcej wpisów